Löö kaasa


  • Võta meiega julgesti ühendust kui tunned huvi praktikavõimaluste vastu või soovid lüüa kaasa vabatahtlikuna.  • Paides alustab joogarühm teisipäeviti kell 19-20 Mari Sofia juhendamisel.

  • Osale kampaanias “Päevalilleaed – lootuse aed”, mille eesmärgiks on tõmmata tähelepanu vaimse tervise probleemidele ja nendega elamise raskusele ning tasakaalustada seda päevalille sümboliga: helgus, rõõm ja koos loomise jõud kui küpsed seemned langevad soodsale pinnasele.

Me ühineme Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu kampaania üleskutsega, sest usume, et psüühikahäirete kuvandi muutumisel suudame lõpetada stigmatiseerimise, suurendada rahastust ning teha tulemuslikku tööd vaimse tervise häirete ärahoidmisel. Me loodame, et kui teiegi organisatsioon tegeleb vaimse tervisega, siis ühendate oma pingutused meiega ning kasutate oma tegevuses päevalilli sümbolina, rajate neid istutades ja kogukonda kaasa tõmmates Lootuse aedu ning taotlete kohalikes kogukondades tasuta „vaimse tervise esmaabi“ programmi kasutamist, et kõik inimesed meie ümber omandaksid algteadmised vaimse tervis eesmaabist ja häirete ennetamisest.

Kui teie tegevuse fookuses on globaalne vaimne tervis, soovitame teil ühineda Ülemaailmse Väärikuse projektiga (World Dignity Project), mis kõneleb „kõikide väärikuse“ kaitsmise eest ning Ülemaailmse Vaimse Tervise liikumisega (Global Mental Health Movement), vaimse tervise alal tegutsevate organisatsioonide rahvusvahelise rühmaga, et näidata, kuidas me kõik, eraldi ja üheskoos, oma ühiseid eesmärke täidame.

Postita info oma „iduprojektist“ ja ühine algatusega: Facebookis Heaolu ja Taastumise Kool.


  •  10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev. 2016. aastal on Maailma Vaimse Tervise Föderatsioon valinud vaimse tervise päeva teemaks väärikus vaimses tervises: psühholoogilise ja vaimse tervise esmaabi kõigile. Päeva teemavalikut põhjendab föderatsioon sellega, et iga neljas täiskasvanu kogeb oma elu jooksul vaimse tervise häireid, kuid paljud neist ei leia abi või saavad kriisiolukorras liialt vähest abi. Vastupidiselt, enamus inimesi, kel esinevad füüsilise tervise häired, saavad hädaolukorras esmaabi avalikus ruumis või haiglas. Psühholoogilise ja vaimse tervise esmaabi peaks olema kättesaadav kõigile, mitte vaid vähestele. Kaasamõtlemiseks tutvu eestikeelse kogumikuga rubriigis loe lisaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published.